Beiratkozási lehetőségek

Az interaktív kurzus célja, hogy a vitamódszer bemutatásával, alapjainak ismertetésével és gyakorlati útmutatókkal hozzájáruljon a vitázás népszerűsítéséhez és a középiskolai tanárok ilyen irányú felkészítéséhez, jelentős segítséget nyújtva így a 2018-ban bemutatott Nemzeti alaptanterv tervezetében lefektetett számos kompetencia és készség motiváló és élvezetes kontextusban történő fejlesztéséhez.

A kurzus olyan ismeretekkel vértezi fel a felhasználót, amelyek képessé teszik őt arra, hogy a vitázást mindennapi gyakorlatában alkalmazni tudja, akár egy-egy órába integrálva, akár hosszabb távon működtetett programok keretében. Segítségével lépésről lépésre sajátíthatjuk el a vitázás oktatásának fortélyait. A bemutatott módszerek és eszközök számos órára és kontextusra adaptálhatók. A kurzus elvégzése során mindenki a saját szükségleteihez igazíthatja a tananyagban foglaltakat: felhasználhatja egy-egy órán konkrét témák feldolgozásához, tanórán kívüli foglalkozások szervezéséhez, de akár vitaversenyre is készíthet fel csapatokat vagy akár saját (házi) vitaversenyt is szervezhet.

A Vita és innováció elsősorban olyan tanároknak és tanárképzésben részt vevő hallgatóknak készült, akik még kevesebb információval rendelkeznek a vitázás alkalmazása kapcsán, de a módszert már aktívan használók is új tudásanyaghoz és eszközökhöz juthatnak. Ugyanakkor a vállalati vagy közszférában dolgozó szakemberek, vezetők is profitálhatnak a kurzusból, hiszen az innovációközpontú gondolkozás, a hatékony, ám tiszteletteljes kommunikáció, vagy a helyes érvelés olyan készségek, amelyek számos területen felhasználhatók.

Készítették: Dr. Venkovits Balázs, Lénárt-Muszka Zsuzsanna

Felelős szerkesztő: Dr. Venkovits Balázs

Készült 2019-ben, a DE „Debrecen Venture Catapult Program” című (EFOP-3.6.1-16-2016-00022) projektjének keretében, a BTK Fejlesztő Műhelyében. Alprojektvezető: Dr. Csoba Judit. Koordinátor: Dr. Csűry István.


A kurzusba vendégek nem léphetnek be, kérem jelentkezzen be!